Webhosting

Webhosting je pronájem www prostoru na Internetu. Zákazník vystavuje své www stránky nebo provozuje www aplikace na serveru provozovatele webhostingu a platí za to nájem ve formě pravidelných splátek. Většina poskytovatelů webhostingu nabízí také pronájem domén.

Vybíráme webhosting

První rozhodnutí, které musíte při výběru webhostingu udělat, je zvolit zda umístíte své stránky na webhosting placený, nebo jestli si vyberete webhosting zdarma (jinak freehosting). Dále se budeme zabývat webhostingem placeným. Při výběru poskytovatele webhostingu se zajímejte především o hardwarové vybavení serverů, operační systém na serverech (Linux nebo Windows), rychlost připojení k Internetu a poskytovatele připojení (to vše ovlivňuje stabilitu a rychlost načítání stránky). Dalším krokem by mělo být ověření referencí, tedy zkušeností ostatních uživatelů webhostingu (podle mého názoru jsou reference nejdůležitějším ukazatelem při rozhodování mezi webhostingy). Nezanedbatelným faktorem je také podpora a možnost používání skriptů a databází (PHP, ASP, MySQL, ...). Často přeceňovaným ukazatelem při výběru webhostingu je velikost poskytovaného prostoru, pro běžné weby vám stačí 50-100 MB místa. Protože i ten nejlepší webhosting se může někdy potýkat s problémy, velmi podstatná je také technická podpora a ochota administrátorů řešit vaše potíže. Konečně se dostávám také k ceně webhostingu, zde je těžké něco radit, cena prostě musí odpovídat nabízeným službám a vašim možnostem.

Domény

Domény, nebo-li doménová jména, jsou krátké texty jednoznačně označující nějaký počítač v síti. Domény byly zavedeny protože posloupnost číslic, kterou se vzájemně identifikují při komunikaci počítače (IP adresa), je obtížně zapamatovatelný. V případě internetu jsou domény rozděleny pomocí teček na dvě a více částí.
Například u stránek www.msgrafika.cz

  • www znamená označení služby World Wide Web - požadujeme tedy odpověď od webového serveru. Koncovka www dnes, mluvíme-li o webových serverech, v praxi ztrácí na významu. Jestli bude server používat koncovku www, nějakou jinou, nebo dokonce žádnou, záleží jen na jeho správci.
  • msgrafika je vlastní doménové jméno. Obvykle smí obsahovat pouze číslice, znaky anglické abecedy a některé další vybrané znaky (například pomlčka).
  • cz označuje takzvanou doménu nejvyšší úrovně (TLD), tedy většinou stát, ve kterém je doména registrovaná. .cz je vyhrazena pro ČR, Slovensko používá .sk. Existují také takzvané generické domény, například .com nebo .org


Finanční poradenství

Aktuality

Zpracování stránek pro skupinu nadšených lidí, propagujících produkty firmy Avon
---------------------------------

Návrh a zpracování stránek pro finanční společnost
Albac
---------------------------------

Renovace stránek prodejce špičkových výrobků pro manikuru a pedikuru ze Solingenu.
Dukas
---------------------------------

Probíhají práce
na knížce Receptářování s p. Přemkem Podlahou.
---------------------------------

Návrh stránek pro firmu, zabývající se montáží zařízení pro překonávání schodišť pro pohybově postižené občany.
e-lift


Copyright © 2010 - SedComp